Opole: Pikieta antyaborcyjna

05.11.2016 r. przy szpitalu położniczym w Opolu odbyła się pikieta antyaborcyjna, w której uczestniczyli również nasi działacze. Organizatorem była Fundacja Pro – prawo do życia.
Kwestia ochrony życia od poczęcia zajmuje szczególne miejsce w wachlarzu tematów poruszanych przez Obóz Narodowo-Radykalny na niwie społecznej. Jako, że opieramy się na wartościach chrześcijańskich, deklarujemy nasze zaangażowanie i nieustępliwą walkę o wprowadzenie w Polsce pełnej prawnej ochrony życia nienarodzonych.
Miejsce pikiety nie było przypadkowe. Szpital położniczy przy ulicy Reymonta 8 w Opolu jest jednym z wielu szpitali, w których wykonywana jest aborcja! Od 2005 r. życie straciło blisko 100 dzieci nienarodzonych, najczęściej przez wykrycie lub podejrzenie choroby. Czy osoby niepełnosprawne nie mają prawa się urodzić? Czy są gorsze od zdrowych?
Zapaliliśmy znicze pod tablicą szpitala, rozdawaliśmy ulotki i staliśmy z banerem obnażającym prawdę o “przerywaniu ciąży”. Ważną częścią protestu było wspólne odmówienie różańca w intencji ofiar aborcji.