Opole: Kontrmanifestacja do czarnego protestu

08.03. br w Opolu odbył się “czarny protest”. Po drugiej stronie stanęliśmy my wraz fundacją Pro – Prawo do życia, MW i Narodowcami RP. Mieliśmy dwa banery, a przez megafon oznajmialiśmy czym jest aborcja. 

Oprócz pojedynczych ataków na początku naszej kontry, pojawiła się prawdziwa fala nienawiści. Kulminacja nastąpiła, gdy aborterki zaczęły się zbierać do wymarszu. Rozpoczęło się niby niewinnie, od robienia zdjęć naszych twarzy, po wyrwanie koledze trąbki, którą zagłuszał protest. Ostatecznie policja musiała nas odgrodzić. Zobaczyliśmy wiele nienawistnych gestów, słychać było obraźliwe krzyki, gwizdy. Widać było bijącą od nich zawiść, chęć zniszczenia nas za to, że stajemy w obronie życia. Za to, że burzymy ich koncepcję “prawa wyboru” mówiąc, że kłamstwo powtarzane wiele razy, wcale nie stanie się prawdą. Aborcja to świadomy mord, którego ofiara pozostaje całkowicie bezbronna. Nie zmienią tego żadne eufemizmy. Budzimy sumienia, które oni starają się zagłuszyć. Najzajadlej atakują ci, którzy nie chcą dopuścić do siebie prawdy.

Ten protest pokazał nam jak niezbędne jest to, co robimy oraz jak wiele pracy jeszcze przed nami, bo “naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. Od nas ta przyszłość zależy.